Od 11 do 15 stycznia br. Klub Seniora „Bielany”, wraz z Radą Sołecką w Biedrzychowicach i Szkołą Podstawową im. Janusza Korczaka, zorganizował zbiórkę na rzecz Schroniska Małych Zwierząt w Przylasku. Inicjatywa spotkała się ze wspaniałym odzewem mieszkańców wsi, integrując wszystkich wokół wspólnej sprawy.

W większości domów mamy czworonożnych przyjaciół. Coraz częściej kanapę czy fotel dzielimy z psem, pozwalamy na narożniku leżeć kotom. Dbamy o naszych „mniejszych braci” jak tylko potrafimy najlepiej. Dlaczego? Ponieważ coraz częściej psy i koty traktujemy jak członków rodziny. Niestety wciąż znajdują się ludzie nieodpowiedzialni, którzy traktują zwierzęta jak chwilowy kaprys. Wyrzucają z domów, skazują na samotność w schroniskach. Chcąc pomóc zwierzętom w schronisku Klub Seniora „Bielany”, Rada Sołecka Biedrzychowic oraz Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Biedrzychowicach przystąpili do zbiórki żywności oraz przedmiotów niezbędnych do funkcjonowania zwierząt w schronisku w Przylasku. Inicjatywa spotkała się ze wspaniałym odzewem ze strony dzieci i dorosłych mieszkańców Biedrzychowic. Zebrano około 250 kg kaszy, makaronów i karmy suchej. Zebrano również kołdry, koce, smycze, zabawki, domki, drapaki dla kotów. Organizatorzy akcji mają nadzieję, że dzięki tej akcji zwierzęta ze schroniska łatwiej przetrwają zimę.

Klub Seniora „Bielany” i Rada Sołecka Biedrzychowic serdecznie dziękuje dzieciom i rodzicom ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Biedrzychowicach, pracownikom firmy Business Navigator oddział Gryfów Śląski, a także członkom Klubu Seniora „Bielany” oraz pomysłodawczyni akcji – Joannie Jakubiszyn.