Drukiem ukazał się przez wielu oczekiwany tomik wierszy Władysława Krzysztofa Rzepy pt. "To nic takiego. Wiersze poety stąd". To kolejna publikacja, której wydawcą jest Gminny Ośrodek Kultury w Olszynie. Książkę kupić można m.in. w sekretariacie Gminnego Ośrodka Kultury w Olszynie, a także w saloniku prasowym p. Krystyny Strach, olszyńskich aptekach, sklepach p. Zbigniewa Ostrowskiego w Biedrzychowicach i Olszynie oraz w kasie Urzędu Miejskiego w Olszynie.

- To refleksje o domu, młodości, miłości, pamięci i ludzkiej egzystencji, pełne prostoty myśli, szczerości uczuć, niebanalnych sformułowań i zaskakujących puent. Jedne są lekkie i żartobliwe, inne skłaniają
do głębokich przemyśleń nad przemijaniem i ulotnością chwili - pisze we wstępie Elżbieta Borkowska, olszyńska polonistka i recenzentka tomiku. - Opowiadają historie o dziecinnych marzeniach, o szczęściu, miłości i zwątpieniu, o człowieku i jego rozterkach, o pięknie okolicznej przyrody i rodzinnego miasteczka - być może o ludziach mijanych na ulicy. Każdy z nas może odnaleźć w nich cząstkę samego siebie.

WŁADYSŁAW KRZYSZTOF RZEPA (ur. w 1955 roku w Lubaniu) - od urodzenia mieszka w Olszynie na Dolnym Śląsku. Absolwent szkoły budowlanej, autor tomiku wierszy o tematyce egzystencjonalnej. Jego pasją jest historia I i II wojny światowej, stare antyczne pojazdy i książki. Miłośnik natury, zwierząt i programów popularno-naukowych, zaczytany w powieściach z dreszczykiem autorstwa Elizabeth Adler.

Tomik poezji naszego olszyńskiego literata wzbogacają reprodukcje historycznych szkiców przedwojennej Olszyny autorstwa niemieckiego ewangelickiego kantora i nauczyciela olszyńskiego Alfreda Wernera.

Już dziś zapraszamy na spotkanie z panem Władysławem Krzysztofem Rzepą, które odbędzie się 22 września br. o godz. 16.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w ramach obchodów 120-lecia poświęcenia kościoła ewangelickiego w Olszynie. Będzie to okazja do zasmakowania w poezji i poznania skromnej osoby naszego poety.

Patronem medialnym przedsięwzięcia jest Gazeta Olszyńska, Przegląd Lubański i TV Lubań.