Zapraszamy do udziału w rodzinnych warsztatach świątecznych w Bożkowicach. W pierwszej części spotkania absolwentka Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu Jagiellońskiego opowie mieszkańcom o tradycjach i symbolach związanych z Adwentem i Bożym Narodzeniem - jak zmieniały się na przestrzeni wieków, skąd do nas docierały, jaki wpływ miały na nie zawirowania wojenne i przesiedlenia, czy są zakorzenione również w tradycji pogańskiej, jak wpływa na nie kultura masowa i globalizacja. Usłyszymy o celebracji wspólnych posiłków w dawnych czasach, wysiłku, jaki kosztowało przygotowanie świąt, unikatowych przedmiotach wytwarzanych rzemieślniczo z okazji świąt.

Druga warsztatowa część dotyczyć będzie przygotowywania ozdób choinkowych i stroików świątecznych oraz drobnych upominków z naturalnych materiałów, przy wykorzystaniu materiałów z recyklingu, biodegradowalnych. Prosimy o przyniesienie drewnianych deseczek, starych słoików, gałązek świerkowych, szyszek, drucików i innych naturalnych materiałów, które wykorzystamy przy tworzeniu stroików. Pozostała część materiałów (kleje, sznurki, tekturowe obręcze, szyszki, żołędzie, deseczki itd.) będzie zapewniona dla wszystkich uczestników.

Projekt jest realizowany w ramach Dolnośląskich Małych Grantów - współfinansowanego ze środków budżetu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

Szczegóły wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/417706659169052/?a...