Ulgi w podatkach na instalacje fotowoltaiczne. Panele słoneczne coraz bardziej popularne

Spotkanie informacyjne w Olszynie

20.02.2020r godz. 17:00

Coraz popularniejsze staje się zakładanie instalacji fotowoltaicznych. Od momentu uruchomienia instalacji każdego następnego dnia posiadacz czerpie darmowy prąd ze słońca. Tym samym staje się prosumentem, czyli osobą, która zgodnie z ustawą przez najbliższe 15 lat rozlicza się co 12 miesięcy z zakładem energetycznym na zasadzie bilansu energii.

Czym jest fotowoltaika?

Moduły fotowoltaiczne (PV) przekształcają promienie słoneczne na prąd elektryczny, który dalej jest wykorzystywany na bieżąco w naszych domach. Nasłonecznienie w Polsce jest bardzo stabilne i korzystne dla tego typu systemów. Polskie prawo już dziś pozwala także na przyłączanie mikroinstalacji fotowoltaicznych do sieci energetycznej. Dzięki uchwalonej ustawie tzw. Mały Trójpak Energetyczny dostawca energii elektrycznej ma obowiązek bezpłatnego przyłączenia instalacji fotowoltaicznej poprzez wymianę licznika energii na dwukierunkowy. Posiadając instalację PV ograniczamy zużycie energii elektrycznej z sieci energetycznej do minimum. Tym samym stajemy się niezależni od wzrostu cen energii elektrycznej.

Aby ułatwić Państwu zapoznanie się z tematem zapraszamy na spotkanie jakie odbędzie się w dniu 20 luty 2020 roku (czwartek) o godz. 17.00 w Ośrodku Kultury w Olszynie.

piTERN Sp.z.o.o

ul. Batorowska 9

62-070 Dąbrowa k. Poznania

tel. 603-302-855,

61 679 14 14,

www.pitern.pl, info@pitern.pl