Izerka

Już od najbliższego poniedziałku 22 listopada 2021 r pojazdy Izerskiej Komunikacji Autobusowej obsługiwanej przez PKS Voyager Lubań, pojawią się na 11 nowych liniach komunikacyjnych. Między Lubaniem i Świeradowem kursować będą linie: nr 11 (przez Leśną i Pobiedną), nr 12 przez Leśną, Suchą, Złotniki Lubańskie i Mirsk oraz nr 13 przez Olszynę, Gryfów Śląski i Mirsk). Do Olszyny, Karłowic, Bożkowic i Grodnicy docierać będą autobusy linii nr 14 i 24. Trasę do Mściszowa przez Radostów obsługiwać będzie linia nr 15, a z kolei do Nawojowa Łużyckiego linia nr 16. Lubań z Henrykowem Lubańskim połączy linia nr 17, zaś do Zaręby, Siekierczyna i Rudzicy kursować będzie linia nr 18. Na okólnej trasie między Lubaniem, Leśną, Grabiszycami Górnymi, Zalipiem, Platerówką, Włosieniem i Siekierczynem funkcjonować będą linie nr 10 i 20. Autobusy będą kursowały regularnie we wszystkie dni robocze od poniedziałku do piątku, natomiast linia nr 12 z Lubania do Świeradowa-Zdroju także w weekendy.

Na liniach nr 10, 11, 12, 13, 14, 18, 20 pojawią się wygodne autobusy niskopodłogowe, które ułatwią podróż osobom starszym i z niepełnosprawnościami oraz pasażerom z dużymi bagażami. Każdy kurs obsługiwany przez tabor niskowejściowy zostanie odpowiednio oznaczony w rozkładzie jazdy.

Przewozy będą finansowane głównie dzięki środkom z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych, które otrzymał Powiat Lubański oraz ze środków własnych Powiatu Lubańskiego i gmin z terenu powiatu: Olszyny, Leśnej, Lubania, Lubania Miasta, Platerówki, Siekierczyna i Świeradowa-Zdrój. Rozkłady jazdy będą dostępne w czytelnej formie na wszystkich przystankach oraz na stronie internetowej www.pksvoyager.pl Dzięki uruchomieniu Izerskiej Komunikacji Autobusowej, mieszkańcy Powiatów Lubańskiego i części Powiatu Lwóweckiego uzyskają stabilne, regularne i niezawodne połączenia transportowe.