W piątek 18.12.2020 kilka minut przed 21, został zauważony pożar budynku wielorodzinnego w Biedrzychowicach. W wyniku pożaru spalony został, dach naszego domu wraz ze strychem a w wyniku gaszenia pożaru zostały zalane mieszkania – piszą pogorzelcy z Biedrzychowic i proszą ludzi dobrej woli o pomoc finansową, dzięki której możliwy będzie remont spalonego dachu na budynku. Do akcji już włączyła się Gmina Olszyna, która przekaże na rzec z każdej poszkodowanej w pożarze rodziny 6 tysięcy złotych.

"Około 4 lata temu wspólnymi siłami udało nam się wymienić pokrycie na całym dachu. Koszt odbudowania dachu to kwota około 80 tysięcy złotych. Na chwilę obecną tylko jedno z czterech mieszkań nadaje się do użytku. W pierwszej kolejności musimy całkowicie odbudować dach wraz ze stropami, aby rozpocząć dalsze prace związane z remontem. Jako wszyscy mieszkańcy budynku zwracamy się do Państwa z prośbą o pomoc w zebraniu pieniędzy na obudowę zniszczonego dachu. Z góry serdecznie dziękujemy za pomoc i wsparcie."

Do akcji pomocowej już włączyła się Gmina Olszyna. Burmistrz Leszek Leśko podjął decyzje o wypłacie pogorzelcom zasiłków z wysokości 6 tys zł. 

Środki na pomoc pogorzelcom można przekazać wchodząc na stronę akcji: https://zrzutka.pl/7kd7dm, ale można również przekazywać inne artykuły - m.in sprzęty domowe, pościel, AGD itp. Liczy się każdy grosz i każda pomoc materialna.

Apelujemy! Włączmy się do akcji! Okażmy im serce! Nie bądźmy obojętni!