8 lipca w Gminnym Ośrodku Kultury w Olszynie, odbył się kolejny, zdalny koncert pn. "Wspomnienia z Augustowa". Organizatorem wydarzenia był dyrektor GOK Piotr Arciszewski.

Ze względu na sytuację epidemiczną, występ został nagrany bez udziału publiczności i został wyemitowany na antenie TV Lubań oraz na stronie GOK, oficjalnej stronie Gminy Olszyna oraz na profilach FB Gazety Olszyńskiej i Gminnego Ośrodka Kultury w Olszynie.

Było to już drugie tego typu wydarzenie muzyczne w Olszynie. Pierwszy występ jak pamiętamy, odbył się z okazji świąt majowych i wówczas na naszej olszyńskiej scenie pojawił się duet Piotr Arciszewski&Mirosław Matoga. Tym razem koncertowało już pięciu artystów, na czele z Dyrektorem GOK Piotrem Arciszewskim. Do współpracy przy projekcie zostali zaproszeni: Ludmiła Bauśkowa (akordeon), Ewa Przybylak (wokal), Grzegorz Sobczak (pianino), Piotr Arciszewski (wokal) oraz Mirosław Matoga (keyboard).

Artyści zaśpiewali oraz zagrali najpiękniejsze polskie piosenki z repertuarów m.in Czesława  Ireny Jarockiej, Marii Koterbskiej, Janusza Laskowskiego, Piotra Szczepanika i Czesława Niemena  utworów z dziedziny muzyki rozrywkowej. Podczas koncertu wykonano „Augustowskie noce” z rep. Marii Koterbskiej, „Pod papugami” z rep. Czesława Niemen, „Goniąc kormorany” z rep. Piotra Szczepanika, „Nigdy więcej” z rep. Piotra Szczepanika,  „Świat nie wierzy łzom” z rep. Janusza Laskowskiego, „Żółty jesienny liść” z rep. Janusza Laskowskiego,  „Kawiarenki” z rep. Ireny Jarockiej i „Beata z Albatrosa” z rep. Janusza Laskowskiego.

Warto podkreślić, na pianinie akompaniował (wymieniony wśród artystów koncertu) wcześniej Grzegorz Sobczak, który jest wykładowcą Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia im. Emila Młynarskiego w Augustowie w Klasie Fortepianu. W szkole tej przed laty wykładał również i był wicedyrektorem obecny szef olszyńskiego GOK Piotr Arciszewski

Jak zaznaczył w czasie występu dyrektor GOK Piotr Arciszewski, projekt koncertów zdalnych z Gminnego Ośrodka Kultury w Olszynie będzie nadal kontynuowany.Będziemy o tym informować Państwa na bieżąco na stronach GOK, Facebooku i stronie UM w Olszynie oraz na łamach Gazety Olszyńskiej. ( www.olszyna.naszgok.pl)