Z wielkim żalem i bólem przyjęliśmy wiadomość, że w sobotę 29 czerwca br. w wieku 66 lat, przegrawszy walkę z nowotworem, odszedł Mirosław Markiewicz, wieloletni Burmistrz Leśnej i Przyjaciel Gminy Olszyna. Odejście Człowieka, który tak mocno zapisał się w najnowszej historii naszego regionu jako samorządowiec, włodarz gminy, osoby niezwykle aktywnej społecznie i kreatywnej, chętnej do pomocy, to ogromna strata dla nas wszystkich.
Łącząc się w bólu pragniemy złożyć Rodzinie Zmarłego, Jego Najbliższym, najserdeczniejsze wyrazy współczucia w tych trudnych chwilach i zapewnić o pamięci. 

Samorząd Gminy Olszyna

Mirosław Markiewicz po raz pierwszy na stanowisko Burmistrza Leśnej został wybrany w 1998 r. Stanowisko to piastował nieprzerwanie przez trzy kolejne kadencje. W 2010 r. nie ubiegał się o urząd burmistrza. Jednak w roku 2014 ponownie kandydował i został wybrany na stanowisko burmistrza. Pod koniec czwartej kadencji rozpoczęły się jego kłopoty ze zdrowiem i walka z nowotworem. Niestety w nocy 29 czerwca br. Mirosław Markiewicz przegrał swoją walkę z rakiem. Pogrzeb odbędzie się w sobotę - 6 lipca 2019 r.