Już za tydzień 28-29 lipca br. na największym torze off-road w Europie - OLSZYNA MOTOPARK - po raz trzeci odbędzie się długodystansowy wyścig Off Road Masters Race 24. Patronat nad imprezą sprawuje Burmistrz Olszyny Leszek Leśko oraz Gmina Olszyna.

Podobnie jak w ubiegłych latach na trasie ścigać się będą gwiazdy światowego motosportu. Wystartują utytułowane zespoły: m.in. POLARIS Niemcy, POLARIS Austria. Wśród zawodników tradycyjne zobaczymy Juttę Kleinschmidt niezwyciężoną królową Dakaru, która tym razem wystąpi w teamie z Lina Van de Mars niemiecką dziennikarką, kierowcą rajdowym i Czeszką Lenką Kalsovą. Andreas Wentner z Austrii da popis swoją 600 konną „bestią” Jimco Class.

Pojawią się również lokalne akcenty Robert Kuzdrowski walczyć będzie na quadzie w samodzielnej klasie Rookie, a Andrzej Caciek i Darek Niebieszczański wystąpią w barwach OLSZYNA MOTOPARK.

Zawodnicy będą rywalizować na specjalnie przygotowanej pętli o długości 17 km zbudowanej na powierzchni 400 hektarów. Teamy ścigać się będą nieprzerwanie przez 24 godziny. Zawodnicy zmieniać się będą maksymalnie co 6 h. Wygra ten zespół, który w ciągu doby pokona najdłuższy dystans. Najlepsze załogi mogą przejechać nawet 1600 km.

W wyścigu GORM 24H uczestnicy startują samochodami terenowymi, buggy oraz quadami. Pojazdy sklasyfikowane będą w sześciu kategoriach: T1, T2, T3, T4, Q1 oraz Q2.

Wyścig rozpocznie się w piątek 28 lipca o godz. 19.00.

Dla publiczności wstęp jest bezpłatny.

W miasteczku rajdowym znajdzie się m.in. park serwisowy, część ekspozycyjna oraz klimatyczna knajpa z tarasem widokowym.

Tym razem na kibiców czeka prezentacja najnowszej piątej generacji legendarnego pick-upa z napędem 4x4 Mitsubishi L 200 Monster - wersji specjalnie przygotowanej i testowanej w kwietniu tego roku na naszym torze OLSZYNA MOTOPARK przez Hiroshi Masuoka kilkukrotnego zwycięzcę Dakaru. Nad modyfikacjami auta dla japońskiego kierowcy rajdowego czuwał ekspert off-roadu utytułowany pilot rajdowy Rafał Marton.

Zapraszamy do oglądania i kibicowania!

więcej informacji: www.olszynamotopark.pl/GORM  https://www.facebook.com/OlszynaMotopark/

Adres: Olszyna Motopark, ul. Marii Skłodowskiej-Curie 2A, 59-830 Olszyna