21 marca br. - wraz z pierwszym dniem wiosny ruszyła II edycja konkursu NAJPIĘKNIEJSZY ZAKĄTEK GMINY OLSZYNA, który Burmistrz Olszyny Leszek Leśko ogłosił Zarządzeniem Nr 15/2018. Konkurs adresowany jest do wszystkich mieszkańców Gminy Olszyna, dbających o estetykę swojego otoczenia i urodę miejsca, w którym mieszkają.

Wielu mieszkańców każdego roku stara się upiększać swoje okna, balkony i ogródki przydomowe, poświęcając temu zadaniu swój czas, wysiłek i pieniądze. Efekty tych prac widoczne są od wiosny do jesieni w postaci wspaniałych, barwnych kwiatów i zieleni wśród „blokowisk”, na ulicach i uliczkach w Olszynie i naszych sołectwach. Zamiarem organizatorów konkursu „Najpiękniejszy zakątek Gminy Olszyna” jest zachęcenie do tego typu działań jak największej liczby mieszkańców, a jednocześnie wyróżnienie tych, których praca przynosi najwspanialsze efekty.

Mamy nadzieję, że idea konkursu zainteresuje również wspólnoty mieszkaniowe oraz właścicieli obiektów usługowo-handlowych w naszej gminie.

Warunki udziału

Rywalizacja między uczestnikami konkursu trwać będzie od kwietnia 2018 r. do końca sierpnia 2018 r. Aby wziąć udział w konkursie, należy złożyć do dnia 30 kwietnia 2018 r. kartę zgłoszenia. Karty zgłoszenia można pobrać w sekretariacie Urzędu Miejskiego lub ze strony www.olszyna.pl i złożyć w sekretariacie Urzędu Miejskiego w Olszynie.

Oceny zgłoszonych do konkursu miejsc, po kilkakrotnym ich przeglądzie, dokona Komisja powołana przez Burmistrza Olszyny.

Oceniane będą również miejsca, które nie zostały zgłoszone do udziału w konkursie, a zdaniem komisji konkursowej, warte są zauważenia i nagrodzenia.

Kalendarz konkursu

  • zgłoszenia - do 30 kwietnia 2018 r.
  • pierwszy przegląd - I połowa maja 2018 r.
  • drugi przegląd - I połowa czerwca 2018 r.
  • rozstrzygnięcie konkursu - sierpień 2018 r.

Nagrody

Organizatorzy przewidują dla zwycięzców nagrody, które w formie talonów będzie można zrealizować w wyznaczonych sklepach ogrodniczych. Każdy z uczestników otrzyma płytę CD ze zdjęciami z konkursu oraz dyplom uczestnictwa.

Nagrody przyznane zostaną w czterech kategoriach:

I. Najpiękniej ukwiecony balkon lub okna,

II. Najpiękniej ukwiecona posesja,

III. Najpiękniej ukwiecony ogródek kwiatowy,

IV. Najpiękniej ukwiecone sołectwo.

W każdej kategorii przyznane zostaną trzy nagrody:

  1. za zajęcie I miejsca
  2. za zajęcie II miejsca
  3. za zajęcie III miejsca

DO POBRANIA:

  1. Zarządzenie Burmistrza Olszyny
  2. Regulamin Konkursu "Najpiękniejszy zakątek Gminy Olszyna"
  3. Karta zgłoszenia uczestnictwa w konkursie "Najpiękniejszy zakątek Gminy Olszyna"