Po latach interwencji i rozmów z olszyńskim samorządem, mieszkańcy Biedrzychowic mogą cieszyć się z nowo wybudowanego traktu. To ważna inwestycja, która z pewnością polepszy komfort życia mieszkańców. Od lat bowiem zmagali się oni z trudnościami, jakie nastręczała im ziemna droga, która po każdym deszczu czy ulewie była wypłukiwana. To zagrażało także bezpieczeństwu w ruchu drogowym, gdyż wymywany grunt spływał wprost na chodnik i drogę krajową nr 30.

Dzięki promesie, która burmistrz Leszek Leśko odebrał w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim we Wrocławiu z rąk wojewody dolnośląskiego Pawła Hreniaka udało się tę drogę zmodernizować. Na realizację zadania gmina Olszyna otrzymała wtedy 280 tys. zł w ramach usuwania skutków intensywnych opadów deszczu w 2016 r.

Przedsięwzięcie realizowała firma Stanisławy Torba z Radostowa. Termin zakończenia prac przewidziany został na 31 lipca br, ale już 12 lipca rozpoczęła się finalizacja inwestycji. Ostatecznie przedsięwzięcie zamknęło się kwotą 236 tys. zł.