Burmistrz Olszyny zwraca się z apelem o pomoc w związku z walką ze skutkami pożaru, jaki nawiedził w dniu 16 marca br. mieszkańców dworu „Eichgut” w Olszynie przy ul. F. Chopina 38 - rodziny państwa Ewy i Jarosława Karaczun. Ogień strawił dorobek całego życia rodziny.

Apelujemy do wszystkich ludzi dobrej woli, a także przedsiębiorców, właścicieli firm i zakładów pracy o nieodpłatne przekazywanie darów rzeczowych w każdej ilości.

Najbardziej potrzebne są: sprzęt AGD i RTV, meble, materiały budowlane, odzież, pościel, ręczniki, środki czystości, czyszczące środki chemiczne. Z uwagi na ogromne straty poszkodowani liczą na każde wsparcie. Nawet najmniejsza forma pomocy przyczyni się do poprawy tragicznej sytuacji rodziny dotkniętej pożarem, w związku z czym prosimy o odpowiedź na nasz apel.

Jesteśmy głęboko przekonani, że odpowiedzą Państwo solidarnie i życzliwie na podjętą inicjatywę, za co władze Gminy Olszyna i poszkodowani z całego serca będą wdzięczni.

Wsparcia w formie rzeczowej można udzielać za pośrednictwem Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Olszynie, ul. Legnicka 21, t el. 75 721 22 73.

Burmistrz Olszyny
Leszek Leśko

fot.: eluban.pl