Bożeny, Drogomira, Zenona

7°C

Cirillo Dell'Antonio...

Czasy szkoły cieplickiej...

Cirillo Dell'Antonio

Wszystkim mieszkańco...

życzymy z całego serca ....

Wszystkim mieszkańcom Gminy Olszyna

Aktualności

Cirillo Dell'Antonio

Cirillo Dell'Antonio

Czasy szkoły cieplickiej plus niespodzianki lokalne

Urząd Miejski w Olszynie będzie nieczynny w Wigilię

Wszystkim mieszkańcom Gminy Olszyna

Wszystkim mieszkańcom Gminy Olszyna

życzymy z całego serca ...

Turniej piłki ręcznej

Turniej piłki ręcznej

W Biedrzychowicach w nowo wybudowanej hali sportowej przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Marii Konopnickiej odbył się turniej I Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt rocznika 2002 i młodszych.
W zawodach wystartowały zawodniczki z Gryfowa Śl., Rząsin i Mirska.

Spotkanie z Testamentem Eleonory

Spotkanie z Testamentem Eleonory

13 listopada br. w bibliotece szkolnej w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Adama Mickiewicza w Lubaniu młodzież miała okazję spotkać się z dziennikarzem i pisarzem Arturem D. Grabowskim oraz jego debiutanckim kryminałem pt. „Testament Eleonory”. Spotkanie odbyło się na zaproszenie nauczycielek Izabeli Parcianko, Doroty Pietrzak oraz Anety Ćwieluch, a postać autora zaprezentowała m.in. wicedyrektor Agnieszka Tomiczek, z którą Artur D. Grabowski zna się od 1996 roku, a więc od czasów szkoły średniej w Biedrzychowicach, której jest absolwentem.

Uroczyste zakończenie VI kadencji

Uroczyste zakończenie VI kadencji

7 listopada br. w Zapuście władze gminy Olszyna, wszyscy radni, sołtysi, kierownicy jednostek organizacyjnych oraz zaproszeni goście, wśród których był m.in. Senator RP Jan Michalski i Radny Sejmiku Województwa Dolnośląskiego Józef Kozłowski, spotkali się na uroczystej nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej Gminy Olszyna, by wspólnie podsumować mijającą VI kadencję samorządu terytorialnego 2010-2014.
Obrady radnych dzieliły się na dwie części. W pierwszej radni przyjęli uchwałę dotyczącą zmian w budżecie na rok 2014 oraz przyjęli nowelizację studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Olszyna. Jedna z kolejnych decyzji dotyczyła przejęcia częściowych uprawnień zarządzania drogami powiatowymi w zakresie zimowego utrzymania dróg przez olszyńską gminę. Warto przy tym wspomnieć, że Olszyna jest jedynym samorządem na terenie powiatu lubańskiego, który od listopada do marca przejmuje od powiatu zimowe utrzymanie dróg. Dzięki temu przy opadach śniegu mieszkańcy mogą liczyć na to, że drogi na terenie gminy będą bezpieczniejsze. Jednym z punktów było także przyjęcie sprawozdań z realizacji planów pracy poszczególnych komisji, a zastępca burmistrza Halina Białoń omówiła przebieg i efekty konsultacji społecznych ws. utworzenia spółek wodnych na terenie gminy. Natomiast Jacek Ryński – przedstawiciel firmy Polski Solar – przekazał informacje o możliwościach budowy elektrowni fotowoltaicznych w gospodarstwach domowych w gminie Olszyna.

Zaproszenie na prelekcje

Zaproszenie na prelekcje

STOWARZYSZENIE KOBIET Z PROBLEMEM ONKOLOGICZNYM „AMAZONKA” W OLSZYNIE serdecznie zaprasza na prelekcje „Metody wczesnego wykrywania chorób nowotworowych narządu rodnego i piersi u kobiet” „Nauka samobadania piersi” Prelekcje odbędą się w dniu 12.12.2014 r. o godz. 15.00 w Klubie „Amazonka” w Olszynie ul. Legnicka 21 (GOPS)

Tej, co nie zginęła

Tej, co nie zginęła

W przeddzień 96. rocznicy Odzyskania Niepodległości - 10 listopada br. - Burmistrz Olszyny Leszek Leśko wraz z duszpasterzami parafii z terenu gminy, dyrektorem Gminnego Gimnazjum Publicznego i Gminnego Ośrodka Kultury zaprosili mieszkańców gminnej społeczności do wspólnego świętowania tej ważnej patriotycznej rocznicy.
W samo południe sprawowana była Msza św. w kościele parafialnym pw. św. Józefa Oblubieńca NMP w Olszynie, której przewodniczył - z powodu niedyspozycji ks. proboszcza Jana Dochniaka - ks. wikary Tomasz Metelica, a koncelebrował ks. Jan Nowak - proboszcz z Biedrzychowic. W homilii ks. Tomasz stwierdził, że każdemu z nas Pan Bóg pragnie przypomnieć, że jesteśmy odpowiedzialni za to, co wokół nas się dzieje, każdy jest włodarzem i stróżem ojczyzny i każdy powinien zdać sprawę ze swojej polskości. Wspomniał też, że jesteśmy zaproszeni do tego, by brać odpowiedzialność za ojczyznę i budować ją na fundamencie chrześcijańskich wartości.
Po zakończonej liturgii spod kościoła wyruszył pochód, któremu przewodziła Orkiestra reprezentacyjna Miasta i Gminy Olszyna pod batutą kapelmistrza Andrzeja Drozdowicza oraz poczty sztandarowe gminnych szkół i organizacji kombatanckich. Przy obelisku odśpiewano hymn narodowy oraz oddano hołd wszystkim bohaterom, którzy poświęcili swoje życie ku chwale Rzeczypospolitej.

Kalendarium

 
 

Zgłoś imprezę

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Adres IP