Beaty, Racibora, Sabiny

20°C

Zakończenie Lata

Nowa Świdnica 2015

Zakończenie Lata

Milionowe inwestycje

Lato w pełni

Milionowe inwestycje

Dożynki Gminne

2015 r.

Dożynki Gminne

Aktualności

Biedrzychówka – drugi etap

Biedrzychówka – drugi etap

Już niebawem rozpocznie się drugi etap odtworzenia rowu melioracyjnego na odcinku Olszyna – Biedrzychowice o łącznej długości przekraczającej 3,7 kilometra. W ramach wykonywanych prac odbudowane zostanie zniszczone koryto potoku jak również wyloty z kanalizacji deszczowej i z rowów melioracyjnych. Zaplanowano odbudowę skarp, murów oporowych oraz koszy siatkowo-kamiennych. Dzięki staraniom starosty lubańskiego, Walerego Czarneckiego na ten cel pozyskano kwotę 1.875.000 zł.

Z myślą o szkole

Z myślą o szkole

Od lipca dzięki staraniom radnych Łukasza Lisiowskiego i Patryka Ostrowskiego oraz zaangażowaniu burmistrza Leszka Leśko i dyrektor Grażyny Petruch Olszyna zyskała kolejny parking. Tym razem miejsca postoju aut powstały przy Szkole Podstawowej nr 1 w Olszynie. Obiekt powstał w miejscu dawnego ogródka szkolnego i – jak podkreśla burmistrz Leszek Leśko – jest przeznaczony dla nauczycieli oraz rodziców dzieci uczęszczających do wspomnianej placówki edukacyjnej.

Walczą z barszczem

Walczą z barszczem

O problemie z „morderczym” barszczem Sosnowskiego pisaliśmy na początku lipca br. Zarówno w gminie Gryfów Śl., jak i w gminie Olszyna wszyscy wzięli sobie tę sprawę do serca i podjęli właściwą interwencję. Na terenie gminy Olszyna firma Andrzeja Jasińskiego z Biedrzychowic na zlecenie Urzędu Miejskiego w Olszynie wykosiła barszcz Sosnowskiego w kilku miejscowościach. Największe skupisko tego chwastu znajdowało się w Bożkowicach, a także, w mniejszych ilościach, w Grodnicy, Biedrzychowicach oraz Karłowicach.

Zakończenie Lata

Zakończenie Lata

Nowa Świdnica 2015

Turystycznie i kulturalnie

Turystycznie i kulturalnie

Wakacje w całej pełni. To czas wypoczynku przede wszystkim dla dzieci i młodzieży szkolnej. Tradycyjnie letni wypoczynek dla małych olszynian przygotował Gminny Ośrodek Kultury.

Milionowe inwestycje

Milionowe inwestycje

Lato w pełni

Remonty w szkołach

Remonty w szkołach

Na przełomie lipca i sierpnia br. ukończony został remont sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki nr 3, a w pierwszej dekadzie sierpnia kolejna firma rozpoczęła długo wyczekiwany remont sali gimnastycznej w Gminnym Gimnazjum Publicznym im. Jana Pawła II w Olszynie. W trakcie remontu jest także zastępcza sala gimnastyczna przy Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Biedrzychowicach.

Święto policji

27 lipca 2015 roku na dziedzińcu zamku Czocha odbył się uroczysty apel z okazji 96 Rocznicy Powstania Policji Państwowej. W tym wyjątkowym dla formacji dniu lubańscy policjanci otrzymali odznaczenia, wyróżnienia i mianowania na wyższe stopnie policyjne.

Kalendarium

 
 

Zgłoś imprezę