Julity, Ludmiły, Zdobysława

20°C

Mały mundial

"Orlik 2012"

Mały mundial

Christian Adolph ora...

pierwsi pastorzy w Biedr...

Christian Adolph oraz Damian i Gottfryd Böttner -

Internet naszą szans...

eInclusion - przeciwdzia...

Internet naszą szansą

Aktualności

Trening systemu wczesnego ostrzegania

Trening systemu wczesnego ostrzegania

Burmistrz Olszyny informuje, że w dniu 1 sierpnia 2014 roku od godz. 17:00 w gminie Olszyna zostanie przeprowadzony trening systemu wczesnego ostrzegania. W ramach treningu zostaną włączone syreny alarmowe i wyemitowane:

  • 17:00 -17:03 sygnał „Ogłoszenie alarmu” (modulowany dźwięk syreny w okresie 3 minut),
  • 17:08-17:11 sygnał „Odwołanie alarmu” (ciągły dźwięk syreny w okresie 3 minut)

W związku z treningiem prosi się o niepodejmowanie żadnych działań.

Podstawa:

Pismo Wojewody Dolnośląskiego z dnia 24 czerwca 2014 roku, Nr BZ-ZKSO.642.3.2014 BR i pismo WZK.5533.1.2014 Starosty Lubańskiego – Szefa Obrony Cywilnej z dnia 26 czerwca 2014 roku w sprawie treningu wczesnego ostrzegania.

Piknik pełen radości

Czy kiedy dzieci się bawią, a rodzice im w tym pomagają może być nudno? Oczywiście, że nie. Przekonał się o tym każdy, kto 28 czerwca przyszedł na Stadion Miejski w Olszynie i wziął udział w pikniku rodzinnym.

Organizatorem pikniku rodzinnego był Gminny Ośrodek Kultury w Olszynie oraz Grupy Zabawowe, które działają na terenie gminy Olszyna. Było wiele atrakcji, zabaw i uśmiechu, który z twarzy dzieci i ich rodziców nie znikał ani na moment. Najpierw Karina Animucka, animatorka Grup Zabawowych, i Mirosław Matoga – instruktor w GOK-u – rozpoczęli zabawy integracyjne dla dzieci i rodziców. Było wiele śpiewu, podskoków, tańca i zabawy muzycznych do projektu „Mały Kolberg” Fundacji Jana Amosa Komeńskiego. Dzieci mogły dowiedzieć się jak wyglądał kobiecy strój ludowy w regionie dolnośląskim i górnołużyckim oraz bawić się przy specjalnie przygotowanej instalacji, która jest wykorzystywana w zajęciach Grup Zabawowych. Jednak hitem było przedstawienie pt. „Kopciuszek”, w którym wszystkie role obsadzili... rodzice, dając tym samym mnóstwo radości całej widowni. W programie znalazło się jeszcze karaoke z pieśniami ludowymi, biblioteka „Małego Kolberga”, kawiarenka i stoiska z zabawami interaktywnymi. Podczas pikniku, który zorganizowany został z okazji podsumowania rocznej działalności Grup Zabawowych, rozstrzygnięto także konkurs fotograficzny pt. „Świat okiem dziecka”, w którym to właśnie kilkuletnie dzieci stawały się na chwilę fotografami, chwytając świat w kadrze kamery i aparatu cyfrowego.

Miejsce dla najmłodszych

14 czerwca br. został oficjalnie oddany do użytku plac zabaw dla dzieci w Grodnicy. Uroczystego otwarcia nowo powstałego obiektu dokonał burmistrz Olszyny Leszek Leśko w obecności Andrzeja Jasińskiego – wykonawcy placu, Tomasza Maja – dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury oraz mieszkańców Grodnicy.

Sołtys wsi Barbara Kosakowska oraz radny Roman Grubizna przygotowali na tę uroczystość, zwłaszcza dla najmłodszych grodniczan, słodki poczęstunek - lody i cukierki. Natomiast dzieci bawiły się i tańczyły do melodii znanych im piosenek. Nie zabrakło też tradycyjnego grilla. Każdy uczestnik mógł zjeść kiełbaskę oraz skosztować domowych faworków.
Przy okazji otwarcia placu zabaw młodzież i dzieci biorące udział w sprzątaniu Grodnicy otrzymały od Rady Sołeckiej nagrody rzeczowe.
- To z pewnością dobry sposób na promowanie wśród najmłodszych troski o najbliższe środowisko – zaznacza sołtys Barbara Kosakowska.

Ogłoszenie o przetargach

Ogłoszenie z dnia 25.07.2014 r. o I przetargach nieograniczonych na sprzedaż nieruchomości komunalnych.

Informacja o wywieszeniu wykazów nieruchomości komunalnych przeznaczonych do dzierżawy

Burmistrz Olszyny informuje, iż na tablicy ogłoszeń Urzędu Miejskiego w Olszynie zostały wywieszone wykazy nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży.

Życzenia - Dzień Policjanta

Życzenia - Dzień Policjanta

Z okazji Święta Policji składamy wszystkim Policjantom najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności i wytrwałości w ciężkiej i niebezpiecznej pracy, satysfakcji z wypełniania codziennych obowiązków oraz sukcesów w realizacji planów i zamierzeń zawodowych. Łączymy również serdeczne życzenia zdrowia i wszystkiego najlepszego w życiu osobistym.

Mały mundial

Mały mundial

"Orlik 2012"

Gimnazjalny polonez

14 czerwca br. w Świetlicy Wiejskiej w Biedrzychowicach miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Młodzież ostatnich klas Gminnego Gimnazjum Publicznego im. Jana Pawła II w Olszynie świętowała swój Bal Gimnazjalny. Nie było by tej podniosłej atmosfery wyczekiwania na ten niezwykły wieczór, gdyby nie to, że – jak mówi dyrektor szkoły Maria Kobyłko – już ci uczniowie klas III od wielu dni uparcie ćwiczyli poloneza, by tym tańcem rozpocząć zabawę z okazji zakończenia pewnego etapu edukacji.

Kalendarium

 
 

Zgłoś imprezę

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Adres IP