Balbiny, Kamila, Kornelii

9°C

Gustav Winkler -

ten, który rozsławił Lub...

Gustav Winkler -

17 milionów euro

na solary.

17 milionów euro

Życzenia

Z okazji Świąt Zmartwych...

Życzenia

Aktualności

Życzenia Wielkanocne

Gustav Winkler -

Gustav Winkler -

ten, który rozsławił Lubań.

17 milionów euro

17 milionów euro

na solary.

Prawie bez zmian

Prawie bez zmian

Na przełomie lutego i marca br. w dziewięciu sołectwach gminy Olszyna odbywały się spotkania wiejskie, podczas których wybierano sołtysów i rady sołeckie. W ośmiu sołectwach mieszkańcy potwierdzili na funkcjach sołtysów dotychczasowych liderów wiejskich społeczności: Biedrzychowice – Mariola Kondracka, Karłowice – Norbert Schindzielors, Nowa Świdnica – Józef Taut, Kałużna – Anna Kowalska, Zapusta – Jolanta Kozłowska, Bożkowice – Anna Dyda-Bruchal, Grodnica – Barbara Kosakowska i Olszyna Dolna – Irena Zawadzka-Tołwińska. Wyjątkiem jest tutaj tylko Krzewie Małe, w którym mieszkańcy mocno się podzielili i w efekcie wybrali innego sołtysa. Został nim Tomasz Malczak, który na tym stanowisku zastąpi Gabrielę Murias.

Po wyborach bez zmian

Po wyborach bez zmian

22 marca br. w Olszynie, zgodnie z rozporządzeniem wojewody dolnośląskiego, przeprowadzone zostały ponowne wybory do Rady Miejskiej w Okręgu Nr 4, obejmującym ul. Kolejową i Żymierskiego. Choć frekwencja wyniosła nieco ponad 20 proc., to jednak wynik wyborczy jednego z kandydatów już robi ogromne wrażenie. Zwycięzcą został Łukasz Sarzyński, który na 127 głosujących uzyskał poparcie 93 z nich, zdecydowanie deklasując pozostałych czterech kandydatów. Uprawnionych do głosowania było 453 olszynian. Obyło się więc bez rewolucji, a nowo wybrany ponownie obejmie mandat radnego.

Obradowali po raz czwarty

Obradowali po raz czwarty

25 lutego br. w nowym obiekcie Gminnego Ośrodka Kultury w Olszynie już po raz czwarty obradowali olszyńscy radni, podejmując ważne dla gminy decyzje i dyskutując o sprawach mieszkańców.
Na początku spotkania przewodniczący Rady Miejskiej Wiesław Wypych poprosił kierownika SP ZOZ Gminnego Ośrodka Zdrowia dr. Marka Zatońskiego o ustosunkowanie się do pytań mieszkańców gminy Olszyna, które zostały przekazane przez członków Komisji Oświaty, Kultury, Zdrowia i Spraw Socjalnych. Kierownik pokrótce poinformował o bieżącej sytuacji i starał się rozwiać wątpliwości, które wokół tej gminnej placówki narastają od dłuższego czasu. Temat ten – jak zapewnił przewodniczący Wiesław Wypych – z pewnością jeszcze powróci, a na razie skierowany został do przepracowania podczas kolejnych posiedzeń komisji stałych Rady Miejskiej.

Na zimowym zgrupowaniu

Na zimowym zgrupowaniu

Na początku roku miało miejsce zgrupowanie zimowe olszyńskich lekkoatletów w Ulanowie. W wyjeździe wzięło udział 64 osoby, wśród których byli biegacze oraz piłkarki ręczne.
- Był to bardzo dobrze spędzony czas w urokliwym miejscu – mówi trener Przemysław Chorzepa. - Hotel Galicja, jodu więcej niż nad morzem, świetne warunki i atmosfera. Czego więcej można by chcieć? Wszędzie cisza i spokój, a przy tym wspaniałe warunki na sparringi, które organizowaliśmy w Kraśniku.

Życzenia

Życzenia

Z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego,

Kalendarium

 
 

Zgłoś imprezę